Miško kirtimas

Mūsų įmonė teikia miško kirtimo ir su kirtimu glaudžiai susijusias paslaugas:

  • Miško valymas;
  • medienos išvežimas;
  • miško traukimo darbai.

Geriausias laikas miškui kirsti yra ruduo ir žiema, nes laikotarpis žemei pašalus palengvina važinėjimą miškuose, o šaltuoju metų laiku kertami medžiai ne taip greitai genda bei neprarasdami kokybės išsilaiko iki pavasario.

drutgire

Miškų kirtimo grupės

Apsisprendėte iškirsti savo turimą mišką? Turėkite omenyje, kad tai dar nereiškia, jog galėsite darbus atlikti taip, kaip norite. Pirmiausia privalote išsiaiškinti, kokius kirtimus galima vykdyti jūsų valdoje. Pristatome keturias miško kirtimo grupes:

  1. Pagrindiniai miškų kirtimai. Kertami brandūs ir bręstantys medynai.
  2. Ugdomieji miškų kirtimai. Kertami nepageidaujamų rūšių medžiai, kreivi ir šakoti, kurie trukdo augti kitiems geros kokybės medžiams.
  3. Sanitariniai miškų kirtimai. Kertami ligoti, kenkėjų pažeisti bei džiūstantys ar sudžiūvę medžiai.
  4. Specialieji miškų kirtimai. Šie kirtimai apima visus kitus kirtimus, kurie nepriskiriami pagrindiniams, ugdomiesiems ar sanitariniams.

Nepamirškite, kad miško kirtimui būtini specialiai išduodami leidimai. Miškų kirtimas turi daugybę taisyklių ir sąlygų – nuo kirtimo tik tam tikru laikotarpiu iki draudimo kirsti medžius augančius ant statesnio nei 45 laipsniai šlaito. UAB Baltex group užtikrina, kad mūsų komanda visus darbus atlieka tik legaliu keliu. Susisiekite su mumis dėl konsultacijos ir darbų kainos!

Ar visada miško kirtimui reikalingas leidimas?

Miško kirtimas dažnai kelia daug klausimų, tačiau jaudintis nėra dėl ko. Miško apsaugą ir tausojimą užtikrina galiojantys apribojimai ir kirtimas yra griežtai reglamentuotas teisės aktais. Būtent dėl to ir reikalingas leidimas, tačiau yra keletas išimčių, kai atliekami šie kirtimai:

–          Jaunuolynų ugdymo;

–          Rinktiniai sanitariniai (kertami tik sausuoliai ir vėjavartos);

–          Ribinių linijų (iki 1,5 m į nuosavo miško valdos pusę.

Nors bendruoju atveju kirtimams visada reikalingas leidimas, miškų savininkams suteikiama gana daug laisvės ir veikti savo nuožiūra. Priklausomai nuo kertamų medžių rūšies ir miškų grupių, kirtimas gali būti nebūtinas, taip pat išimtys taikomos brandžiuose miškuose ir miško kirtimus atliekant savo reikmėms.

Nežinote ar miško kirtimui reikalingas leidimas? Pasikonsultuokite su mūsų specialistais, kurie patars ir padės sutvarkyti reikalingus dokumentus.

drutgire

Miško traukimas

Miško traukimo pavadinimas kilęs iš tų laikų, kai mediena buvo traukiama arkliais arba ištisais stiebais velkama traktoriais. Dabar Jūsų sortimentus iki sandėlio prie gero kelio   išvešime traktorinėmis priekabomis arba specialiais traktoriais, kurie išsaugos miško paklotę.

MB „Drūtgirė“ miškai siūlo greitą ir kokybišką miško ištraukimą

Prieš traukiant medieną iš miško, paruošiame valkšnas ( koridorius), kad nesunaikinti pomiškio. Aikštelėse visa ištraukta mediena matuojama ir vėliau išvežama į paskirties vietas. t.y  medienos sandėlius ar privačias valdas, kur visa atvežta mediena yra rūšiuojama pagal paskirtį, kokybę bei matmenis.